Oase voll von Ruhe
im Bedřichov
+420 731 411 863 Rezervace
Rezervation
+420 731 411 863 premier@jizerskehotely.cz

Ostatní aktivity

Jizerské hory jsou díky svým mírnějším kopcům ideálním místem pro Vaší aktivní i pasivní dovolenou. Jako nejvhodnější sport pro Jizerky bychom uvedli běžecké lyžování, kolo a pěší turistiku. Díky rozsáhlým tratím Jizerské magistrály si zde přijdou na své i ti nejnáročnější lyžaři. Jako jeden z nejhlavnějších cílů běžkařů ale cyklistů je Osada Jizerka.

Pro méně zdatné lyžaře či cyklisty doporučujeme výlet na bývalý lovecký zámeček Nová louka a pokud budete chtít opravdu jenom „rovinku“, můžete se kochat krásným výhledem z Hrabětických luk cestou do Hrabětic.

V letních měsících Vás jistě potěší možnost koupání na nedalekém koupališti Dolina, kam lze dojít i pěšky. Na kole se dá dojet na překrásnou přehradu Černá Nisa. V létě si lze v Bedřichově zpříjemnit letní podvečer tenisem (vzdálenost od hotelu 1,8km) a v zimě není nic lepšího než se ponořit do naší hotelové vířivky, kterou lze samozřejmě využít kdykoliv.

Pokud Vás láká výlet po širším okolí či nějaký jiný akčnější sportovní zážitek, dovolujeme si Vám nabídnout pár našich typů.

Farma Vyšehrad – Jízda na koni

Užijte si netradiční sportovní zážitek v podobě krásné vyjížďky na nedaleké Huculské farmě Vyšehrad (vzdálenost od hotelu cca 7km). Z farmy je krásný výhled na město Jablonec nad Nisou a trasa vyjížďky vede malebnou lesní pěšinou. Kromě vyjížděk nabízí farma i výuku jízdy na koni.

Dále si na farmě můžete prohlédnout oslíka, mini poníka, krávy a ostatní zvířátka. Pro bližší informace a rezervace vyjížděk kontaktujte hotelovou recepci.

Kozí farma Pěnčín - Sklářská výroba a výrobna sýrů

Pěnčínsko nacházející se v půli cesty mezi Železným Brodem a Jabloncem nad Nisou je charakteristické svou sklářskou a bižuterní tradicí. Oblast je však zajímavá i svými přírodními krásami, dalekými výhledy jakož i množstvím kulturních památek.

Přirozeným centrem turistického ruchu Pěnčínska je Výletní areál Pěnčín. Nabízí mnoho zajímavého ke shlédnutí a může být i výchozím bodem pro výpravy do blízkého okolí. Návštěvníci v areálu mohou:

  • navštívit souhrnnou prohlídku výroby skleněných perlí a kozí farmy
  • absolvovat projížďku vyhlídkovým vláčkem na blízkou rozhlednu Černá Studnice a do Kittlova areálu na Krásné
  • vyrobit si svoji bižuterii nebo nalepit skleněné obrázky v "Korálkové dílně"
  • nakoupit si skleněné perle, bižuterii a další skleněné předměty v podnikové prodejně
  • příjemně posedět na letní terase "U husy"
  • pochutnat si na specialitách z kozího sýra či masa v restauraci "U Brusírny"
  • nakoupit si ve specializované prodejně kozí sýry a další produkty z kozího mléka a masa