Oáza klidu
v Bedřichově
+420 731 411 863 Rezervace
Rezervace
+420 731 411 863 premier@jizerskehotely.cz

Ostatní aktivity

Jizerské hory jsou díky svým mírnějším kopcům ideálním místem pro Vaší aktivní i pasivní dovolenou. Jako nejvhodnější sport pro Jizerky bychom uvedli běžecké lyžování, kolo a pěší turistiku. Díky rozsáhlým tratím Jizerské magistrály si zde přijdou na své i ti nejnáročnější lyžaři. Jako jeden z hlavních cílů běžkařů, ale i cyklistů je Osada Jizerka.

Pro méně zdatné lyžaře či cyklisty doporučujeme výlet na bývalý lovecký zámeček Nová louka a pokud budete chtít opravdu jenom „rovinku“, můžete se kochat krásným výhledem z Hrabětických luk cestou do Hrabětic.

V letních měsících Vás jistě potěší možnost koupání na nedalekém koupališti Dolina, kam lze dojít i pěšky. Na kole se dá dojet na překrásnou přehradu Černá Nisa. V létě si lze v Bedřichově zpříjemnit letní podvečer tenisem (vzdálenost od hotelu 1,8km) a v zimě není nic lepšího než se ponořit do naší hotelové vířivky, kterou lze samozřejmě využít kdykoliv.

Pokud Vás láká výlet po širém okolí či nějaký jiný akčnější sportovní zážitek, dovolujeme si Vám nabídnout pár našich typů.

Lanový park Bedřichov

Lanový park Bedřichov se nachází na stadionu Bedřichov v Jizerských horách pouhých 300 m od centrálního parkoviště. Park se skládá z lanového centra v korunách stromů a horolezecké stěny.

Nabízí 3 různě obtížné okruhy ve výšce 2 – 9 m nad zemí. Návštěvníky čeká až 31 různých překážek, které zvládnou šikovné děti od útlého věku až po hbité důchodce. Každý si může zvolit obtížnost, na kterou se cítí a rozhodně odejde s pocitem  netradičního zážitku.

Kozí farma Pěnčín - Sklářská výroba a výrobna sýrů

Pěnčínsko nacházející se v půli cesty mezi Železným Brodem a Jabloncem nad Nisou je charakteristické svou sklářskou a bižuterní tradicí. Oblast je však zajímavá i svými přírodními krásami, dalekými výhledy jakož i množstvím kulturních památek.

Přirozeným centrem turistického ruchu Pěnčínska je Výletní areál Pěnčín. Nabízí mnoho zajímavého ke shlédnutí a může být i výchozím bodem pro výpravy do blízkého okolí. Návštěvníci v areálu mohou:

  • navštívit souhrnnou prohlídku výroby skleněných perlí a kozí farmy
  • absolvovat projížďku vyhlídkovým vláčkem na blízkou rozhlednu Černá Studnice a do Kittlova areálu na Krásné
  • vyrobit si svoji bižuterii nebo nalepit skleněné obrázky v "Korálkové dílně"
  • nakoupit si skleněné perle, bižuterii a další skleněné předměty v podnikové prodejně
  • příjemně posedět na letní terase "U husy"
  • pochutnat si na specialitách z kozího sýra či masa v restauraci "U Brusírny"
  • nakoupit si ve specializované prodejně kozí sýry a další produkty z kozího mléka a masa

V květnu 2018 vyrostla na stadionu v Bedřichově vedle Lanového parku lezecká věž o 4 různých profilech. Na lezce tak čeká 1 převis, 2 kolmé stěny a 1 nakloněný profil.